Deklaracja dostępności
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Część dokumentów PDF posiada błędy w warstwie tekstowej (po skanowaniu/OCR).
- Dokumenty PDF nie są poprawnie odczytywane przez programy dla osób niewidzących (np. nieprawidłowo przygotowane tabele, wykresy, obrazki, brak sekcji nawigacyjnych, tytułu itp.).
- Filmy nie posiadają audiodeskrypcji, ponieważ pochodzą z serwisów zewnętrznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Międzyrzecki Ośrodek Kultury – mejlowo sekretariat@mokmiedzyrzecz.pl lub telefonicznie 95 741 18 02.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Ewelina Izydorczyk-Lewy – Dyrektorka Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury,
- Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 30, 66-300 Międzyrzecz,
- mejl: sekretariat@mokmiedzyrzecz.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Międzyrzecki Ośrodek Kultury
Ul. Konstytucji 3 Maja 30
66-300 Międzyrzecz
Do budynku Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury (Konstytucji 3 Maja 30, 66-300 Międzyrzecz) prowadzą dwa wejścia.
Wejście główne jest ogólnodostępne w godzinach pracy tj. od godz. 8.00 do godz. 21.00, wejście boczne jest dostępne w godzinach pracy administracyjnej tj. od godz. 8.00 do godz. 16.00. Wejście boczne jest nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Do wejścia głównego prowadzą schody oraz podjazd dla wózków z barierką umożliwiająca podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się znajdujący się przy schodach. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. W budynku nie ma windy. Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do budynku Biblioteki Publicznej (Os. Centrum 8, 66-300 Międzyrzecz) prowadzi jedno wejście.
Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy tj. od godz. 10.00 do godz. 17.00. Do wejścia prowadzą schody oraz podjazd dla wózków z barierką umożliwiająca podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się znajdujący się przy schodach. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. W budynku jest platforma dla niepełnosprawnych obsługiwana przez pracownika. Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze i piętrze. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze i piętrze. Przed budynkiem wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Lokal Filii Bibliotecznej w Bukowcu (Bukowiec 61) mieści się na pierwszym piętrze w budynku Szkoły Podstawowej w Bukowcu. Do pomieszczeń bibliotecznych prowadzi wejście boczne w budynku szkoły.
Wejście jest ogólnodostępne w godzinach:
Poniedziałek – 14.00-17.00;
wtorek, czwartek – 13:30-17:00
Wewnątrz budynku nie ma udogodnień dla wózków czy osób mających trudności w poruszaniu się. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Korytarz i pomieszczenia oraz toaleta nie są dostosowane do osób poruszających się na wózkach. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Można skorzystać z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw z bibliotekarzem. Osoba zainteresowania sprawami związanymi z obsługą czytelnika przy pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych).
Lokal Filii Bibliotecznej w Kaławie (Kaława 92) mieści się na pierwszym piętrze w budynku Szkoły Podstawowej w Kaławie. Do pomieszczeń bibliotecznych prowadzi wejście boczne w budynku szkoły.
Wejście jest ogólnodostępne w godzinach:
Poniedziałek – 11:30-15:30;
wtorek – 11:30-16:00;
środa – 11;30-17:00;
czwartek – 12:30-15:30;
piątek – 12:30-15:30
Wewnątrz budynku nie ma udogodnień dla wózków czy osób mających trudności w poruszaniu się. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Korytarz i pomieszczenia oraz toaleta nie są dostosowane do osób poruszających się na wózkach. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem? W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Można skorzystać z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw z bibliotekarzem. Osoba zainteresowania sprawami związanymi z obsługą czytelnika przy pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych).
Lokal Filii Bibliotecznej w Kursku Kursko 58) mieści się na parterze w budynku świetlicy wiejskiej w Kursku. Do pomieszczeń bibliotecznych prowadzi bezpośrednio z zewnątrz wejście boczne w budynku świetlicy.
Wejście jest ogólnodostępne w godzinach:
Poniedziałek, wtorek, środa, piątek – 09.00-13.00;
czwartek – 13.00-17.00;
Do budynku można się bez problemu dostać bezpośrednio z zewnątrz, niski próg umożliwia wjazd wózków. Wewnątrz budynku może swobodnie poruszać się osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim lub niepełnosprawna ruchowo. W korytarzu brak barierki umożliwiającej podtrzymanie się osobom mającym trudności w poruszaniu się. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Toaleta nie jest dostosowana do osób poruszających się na wózkach. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Można skorzystać z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw z bibliotekarzem. Osoba zainteresowania sprawami związanymi z obsługą czytelnika przy pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych).
Można skorzystać z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę zainteresowaną w celu ułatwienia porozumienia z nią i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw. Osoba zainteresowania załatwieniem sprawy urzędowej przy pomocy tłumacza języka migowego powinna zgłosić ten fakt co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem jej załatwienia (z wyłączeniem sytuacji nagłych)
W zgłoszeniu należy podać zwięzły opis sprawy oraz wskazać metodę komunikowania się
– PJM (polski język migowy),
– SJM (system językowo-migowy),
– SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniemych).
Zgłoszenie winno być dokonane za pomocą dostępnych środków komunikacji na podany powyżej adres, numer telefonu lub e-mail.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: sekretariat@mokmiedzyrzecz.pl
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: https://bip.mok.miedzyrzecz.pl/52/Raport_o_stanie_zapewniania_dostepnosci/
- Deklaracja dostępności została przygotowana w Generatorze Deklaracji Dostępności.