Zapraszamy uczniów szkół Gminy Międzyrzecz na spotkanie ze znanym mecenasem, prawnikiem i pisarzem.
I Blok – 09.00 – 11.00 – kl. I – III szkoły podstawowe
II Blok 12.00 – 14.00 – szkoły ponadpodstawowe
Moderatorem spotkania dla młodzieży będzie Pani Renata Dyla
Jacek Dubois – działalność publicystyczna
Jacek Dubois zajmuje się nie tylko prawem, ale również publicystyką i literaturą. Jest autorem audycji radiowych, a także felietonów publikowanych na łamach czasopism branżowych, między innymi Edukacja „Gazeta Prawnicza”, „Na wokandzie” czy „Gazeta Finansowa”. Ponadto współpracuje z innymi magazynami, takimi jak „Zwierciadło”, „On” czy „Gentleman”.
Jacek Dubois jest autorem kilkunastu książek kryminalnych dla dzieci. Szczególnie znany wśród młodych czytelników jest cykl powieści fantastycznych o przygodach Stasia, Natalki, Michała i Weroniki, rozpoczynający się książką „A wszystko przez faraona”. Innymi publikacjami Jacka Dubois kierowanymi do najmłodszych są, chociażby „Agencja detektywistyczna” czy „Kosmiczny galimatias”.
Dorobek literacki Jacka Dubois to jednak nie tylko książki dla dzieci, ale również publikacje o charakterze publicystyczno- prawniczym. Spośród nich warto wymienić „Koktajl z paragrafów”, będący zbiorem anegdot z sali sądowej, „Mordowanie na ekranie”, czyli analiza spraw sądowych znanych z dużego i małego ekranu, a także „Nieład czyli iluzje sprawiedliwości”, opowieść fikcyjna o prawniczych sprawach rzeczywistych.