Komenda Powiatowa Policji organizuje w dniu 30 maja 2022 roku w godzinach 10:00-12:00 w Bibliotece Publicznej w Międzyrzeczu na os. Centrum 8 debatę publiczną poświęconą ” Bezpieczeństwu seniorów „.
Stosowny komunikat został zamieszczony na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu pod linkiem:
https://miedzyrzecz.policja.gov.pl/…/41566…
Tematy, które zostaną poruszone odpowiadają potrzebą osób starszych, a ich treści przyczynią się znacząco do poprawy ich bezpieczeństwa.
Poruszane kwestie to między innymi: Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, Prezentacja Narzędzi jakimi dysponuje Policja, które służą do poprawy bezpieczeństwa, w tym aplikacja mobilna „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, Jak nie zostać oszukanym? – metody działania przestępców przy próbach wyłudzenia kosztowności na przykład metodą na tzw. Wnuczka, policjanta, Cyberzagrożenia – praktyczne porady jak nie stracić oszczędności życia. W debacie wezmą udział Policjanci wszystkich pionów zachęcamy więc do dyskusji.
Jednym z istotnych aspektów, które zostaną poruszone będzie ochrona konsumentów przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. W tym temacie głos zabierze radca prawny Małgorzata Michałowska :
https://www.facebook.com/kancelariamichalowska