GRA(MY) DLA NATURY! Pod takim tytułem w piątek 7 czerwca na terenie Międzyrzecza odbyła się gra miejska, w której wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z naszej gminy. Grę przygotowali młodzi ludzie z Programu Równać Szanse, realizowanego przez Międzyrzecki Ośrodek Kultury a w jego ramach koordynowanego przez Bibliotekę Publiczną. Celem gry było utrwalenie i poszerzenie wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Popularyzacja zachowań proekologicznych wśród młodzieży z międzyrzeckich szkół. Gra została przygotowana przez młodych dla młodych. 6 sześcioosobowych drużyn przemierzało wraz z opiekunami trasę wyznaczoną m.in. przez pomniki przyrody znajdujące się w Międzyrzeczu i rozwiązywało zadania obejmujące bardzo szeroki zakres wiedzy związanej z ochroną środowiska. Wszystkie drużyny walczyły dzielnie o palmę pierwszeństwa. Ostatecznie zwycięzców trzeba było wyłonić korzystając ze szczegółowych przepisów regulaminu, ponieważ ilość zdobytych przez drużyny punktów była taka sama lub bardzo zbliżona. Wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kaławy, drugie miejsce zajęła ekipa z Szkoły Podstawowej nr 2 a trzecie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3. Pozostałe były tuż, tuż na miejscach poza podium. Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy. Wszyscy uczestnicy gry otrzymali upominki reklamowe od Urzędu Miasta. Każda z drużyn zabrała do szkoły książki o ekologii ufundowane przez MOK.
Słodki poczęstunek oraz gadżety ekologiczne dla każdego uczestnika gry ufundowały z Projektu Równać Szanse Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.
Serdeczne podziękowania należą się właścicielom Sklepu TODA ZDROWIE za pomoc w realizacji gry.
Pełna fotorelacja na stronie Biblioteki. Poniżej linki do FOTO GALERII:----->TUTAJ oraz ----->TUTAJ