Obserwacja ptaków w Parku Narodowym „Ujście Warty” była celem sobotniej wycieczki, która odbyła się 13 kwietnia 2019 r. Zimny wiatr, niska temperatura  i zachmurzone niebo, które tylko sporadycznie pozwalało zaświecić słońcu, nie przestraszyło grupy projektowej. Zaplanowany w działaniach punkt został zrealizowany. Piękne czaple, żurawie, gęsi i drobne ptaki stały się celem dla naszych lornetek. Przy okazji udało się z bliska zobaczyć kilka saren i innej drobnej zwierzyny leśnej. Z wieży widokowej w miejscowości Chyrzyno – nieopodal Kostrzyna nad Odrą niewiele wprawdzie zobaczyliśmy, jednak już spacer po ścieżkach parku dostarczył wielu wrażeń wzrokowych. Przyjemnie było odpocząć i posilić się po wysiłku fizycznym w jednym z punktów gastronomicznych znanej sieci. Do Międzyrzecza wróciliśmy po południu. Pełna fotorelacja w Zakładce: Galeria.