14 stycznia odbyły się zajęcia plastyczne w bibliotece w Kaławie. Nie było nas za dużo, za to radość tworzenia wielka. Dzieci przedstawiły swoje wyobrażenia magicznego drzewa, z którego powstało "Czerwone krzesło" Andrzeja Maleszki.

W dniu wczorajszym w Bibliotece w Kaławie odbyły się warsztaty robienia wianków świątecznych.Dzieci dołożyły wielu starań, aby wianek upiększył ich dom. W ferworze prac twórczych powstawały również inne dekoracje, takie jak zawieszki na choinkę czy lampiony. Życzymy wszystkim twórczych i radosnych przygotowań do świąt.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce GALERIA: http://biblioteka-miedzyrzecz.pl/index.php/galeria?zajecia-plastyczne-w-kalawie
 

Wakacyjne zajęcia edukacyjne dla dzieci.

     14 sierpnia 2018 odbyły się zajęcia "Zioła i kwiaty polskich wsi". Spacerując starymi alejkami wśród pól dzieci zebrały zioła, z których potem układały bukiety. Przy okazji przynieśliśmy również trochę owoców i czarnego bzu na sok.

Papierowy zawrót głowy

   Głównym celem zajęć była "dowolność". Mając do dyspozycji różne kartki, makulaturę, kartoniki, kleje, farby i nożyce dzieci tworzyły samoloty w różnych technikach. Tak powstałe samoloty zostały potem wykorzystane w zabawie. Dziewczynki skupiły się na tworzeniu ulubionych szablonów. Najmłodszy z uczestników narysował wymarzony samolot. Najważniejsze, że zabawa przedłużyła się aż do zmroku.

 

Papierowa wiklina
21 lutego 2018r. w Filii Bibliotecznej w Kaławie odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci w ramach akcji "Zimowe atrakcje w mieście".

">