W holu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Międzyrzeczu stanęła przepiękna choinka z książek, przypominająca o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia. W tej cudownej przedświątecznej atmosferze odbyło się podsumowanie tegorocznej działalności Klubu oraz dyskusja na temat książek ze świątecznym motywem w tle. Podobnie jak w ubiegłym roku, Klubowiczki otrzymały drobne upominki. Były to  oczywiście książki, które sprawiają wiele radości wszystkim uzależnionym od czytania. Spotkanie rozpoczęło się od muzycznej niespodzianki. Nasze zaproszenie przyjęli młodzi artyści – Bracia Tomek i Maciek Puka – zdolni, utalentowani, dobrze zapowiadający się. W ich wykonaniu usłyszałyśmy znane kolędy, zagrane na flecie poprzecznym i saksofonie altowym. Dzięki młodym muzykom w pełni poczułyśmy magię świąt i wigilijny nastrój. Liczymy, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie z Braćmi i ich muzycznym talentem. Dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej Klub mógł zapoznać się z książkami o tematyce świątecznej. Książki zostały zakupione dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 32980,00 na realizację zadania w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Grudzień jest momentem, gdy bezkarnie można zaczytywać się w świątecznych opowieściach. Polecamy Państwu piękne opowieści o magii świąt, o potędze miłości i przebaczenia:Joanna Szarańska Anioł na śniegu – jest ciepłą i radosną lekturą, w której  czuć świąteczny klimat przepełniony rodzinną bliskością, Agata Przybyłek Siedem cudów – to historia idealnie wpasowująca się w świąteczny klimat. Bohaterami są lekko zakręcone osoby, odrobina komplikacji i nieprzewidziane sytuacje, ciepło i świąteczna pogoda, Natalia Sońska Uwierz w miłość, Calineczko – jest lekką opowieścią na osłodzenie dnia codziennego, Gabriela Gargaś Magia grudniowej nocy – czuć w niej świąteczną atmosferę zbliżających się Świąt. Autorka wprowadza czytelników w niesamowity klimat, Karolina Wilczyńska Spełnione życzenia – książka zawierająca w sobie ładunek emocji. Są tutaj przedstawione mądre, życiowe i poruszające historie oraz to, jak wiele musi czasem zapłacić ktoś, żeby ktoś inny mógł być szczęśliwy. Agnieszka Olejnik Randka pod jemiołą to opowieść, która podnosi na duchu, zachęca do pomyślenia o sobie i motywująca do działania.