Październikowe spotkanie w ramach DKK odbyło się dnia 5.10.2018 i poświęcone było Zofii Stryjeńskiej, malarce, graficzce, projektantce tkanin, plakatów i zabawek. Tym razem było to spotkanie nietypowe, ponieważ odbyło się w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej. Zanim omówiłyśmy życiorys Stryjeńskiej – posiłkując się książką Angeliki Kuźniak Stryjeńska. Diabli nadali – uczestniczyłyśmy w wernisażu Dialog ciszy. Prace zaprezentowane zostały przez dwie lubuskie Artystki, Barbarę Nowaczyk – Docz i Magdalenę Sarnat, absolwentki Wydziału Artystycznego w Instytucie Sztuk Pięknych w Zielonej Górze. Te utalentowane malarki w swoich artystycznych CV mają kilka wystaw, propagowanie plastyki, oraz organizację warsztatów plastycznych dla dzieci. Gdy zakończyła się uczta dla oczu, korzystając z pięknej aury rozgościłyśmy się przy Muzeum i omówiłyśmy blaski i cienie życia popularnej artystki lat międzywojennych, Zofii Stryjeńskiej.

Więcej na temat wernisażu znajdą Państwo w relacji Klubowiczki, Pani Iwony Wróblak: http://iwona-wroblak.blogspot.com/