Do biblioteki czasami można przyjść nocą.  Ostatnia taka sytuacja wydarzyła się 21 kwietnia br. Termin całonocnego spotkania wyznaczyli sobie na tę datę miłośnicy gier strategicznych, działający w naszej – „mokowskiej”- sekcji oraz członkowie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki funkcjonującego przy Bibliotece Publicznej w Międzyrzeczu. Od godziny 19.00 w sobotę 21 kwietnia dzieci i młodzież schodzili się do biblioteki, żeby przy ciekawych książkach i grach, w swoim towarzystwie spędzić noc z soboty na niedzielę. Zakończenie spotkania zostało zaplanowane na niedzielny poranek – godzinę 7.00. Licząca ponad 20 uczestników grupa szybko się zintegrowała i podzieliła obszar spotkania na poszczególne strefy: gier strategicznych, gier planszowych, książek, dyskusji, zabaw ruchowych i wypoczynku. Nie zabrakło – oczywiście- miejsca na spożycie przyniesionej z domu lub kupionej późnej kolacji. Istotnym elementem nocnego spotkania była bardzo oczekiwana, szczególnie przez najmłodszych zabawa w chowanego. Młodzież z DKK znalazła czas, żeby porozmawiać o twórczości Jacka Dukaja, a szczególnie „Wrońcu” - jego utworze dla młodszych czytelników.