Młodzież należąca do międzyrzeckiego Dyskusyjnego Klubu Książki w kwietniu br. spotykała się kilkakrotnie, przy okazji różnych działań. W tym miesiącu – 23 – obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich, do którego nawiązują swoimi działaniami różne instytucje starające się upowszechnić książkę i czytelnictwo. W tym miesiącu można skorzystać z bogatszej oferty i wziąć udział w szczególnie interesujących propozycjach działań. W kwietniu po raz pierwszy grupa młodzieżowego DKK spotkała się na nocnym spotkaniu 20/21.04.2018 r. w jego ramach rozmawiała o twórczości Jacka Dukaja i przedstawiła propozycje zdań do gry – dla tworzącej się młodszej grupy DKK - na motywach Wrońca tegoż autora. Książka z trudną problematyką stanu wojennego ma rozpocząć działania formującej się (w miejsce odchodzącej) właśnie grupy.  Po raz drugi – bardziej kameralnie - trzech reprezentantów DKK spotkało się 23.04.2018 r. w związku z wyjazdem na zorganizowane przez WiMBP w Gorzowie Wlkp. warsztaty „Kreatywnego pisania z Loesje”. Nasi przedstawicieli mieli możliwość poznania reprezentantów innych młodzieżowych dyskusyjnych klubów książki, nawiązania kontaktów podczas pracy w ramach trzygodzinnych warsztatów. Po raz trzeci młodzież spotkała się w sobotę 28 kwietnia. Miejscem zbiórki był dworzec PKP w Międzyrzeczu, skąd piętnastoosobowa grupa szynobusem pojechała do Gorzowa Wlkp. Celem był ESCAP ROOM znajdujący się w centrum  Gorzowa. Podzieleni na pięcioosobowe grupy nastolatkowie weszli do trzech pokoi: Guantanamo, Szalony Naukowiec, Piramidy Egipskie. Mieli 60 minut na rozwiązanie szeregu zagadek i rozszyfrowanie kodów do drzwi. Wszyscy wyszli z pokoi. Bawili się dobrze. Doskonalili przy okazji metody współpracy w grupie. Spacer po parku w okolicach biblioteki wojewódzkiej zakończył wizytę w Gorzowie.