Październikowe spotkanie w ramach DKK odbyło się dnia 5.10.2018 i poświęcone było Zofii Stryjeńskiej, malarce, graficzce, projektantce tkanin, plakatów i zabawek. Tym razem było to spotkanie nietypowe, ponieważ odbyło się w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej. Zanim omówiłyśmy życiorys Stryjeńskiej – posiłkując się książką Angeliki Kuźniak Stryjeńska. Diabli nadali – uczestniczyłyśmy w wernisażu Dialog ciszy. Prace zaprezentowane zostały przez dwie lubuskie Artystki, Barbarę Nowaczyk – Docz i Magdalenę Sarnat, absolwentki Wydziału Artystycznego w Instytucie Sztuk Pięknych w Zielonej Górze. Te utalentowane malarki w swoich artystycznych CV mają kilka wystaw, propagowanie plastyki, oraz organizację warsztatów plastycznych dla dzieci. Gdy zakończyła się uczta dla oczu, korzystając z pięknej aury rozgościłyśmy się przy Muzeum i omówiłyśmy blaski i cienie życia popularnej artystki lat międzywojennych, Zofii Stryjeńskiej.

Więcej na temat wernisażu znajdą Państwo w relacji Klubowiczki, Pani Iwony Wróblak: http://iwona-wroblak.blogspot.com/

Dzisiejszego popołudnia w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki (DKK) odbyło się długo wyczekiwane spotkanie z autorką bestsellerowych komedii kryminalnych. Moderatorką spotkania była Pani Renata Dyla - pracownik Wypożyczalni i Czytelni dla Dorosłych, która razem z Panią Katarzyną Terpiłowską, prowadzi DKK - działający już ponad 10 lat w międzyrzeckiej Bibliotece.
Autorka humorystycznie i żywiołowo opowiedziała nam o swoich pasjach, rodzinie, początkach kariery, miłości do koni, pracy zawodowej (do niedawna pracowała jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie) oraz najnowszych planach. Szybko nawiązała wspaniały kontakt z publicznością, a dzięki Pani Renacie, która imponowała znajomością książek naszego gościa, spotkanie przebiegało w fantastycznej atmosferze.


Kolejne  spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki  odbyło się przy międzyrzeckim "Biblioboxxie" 5 czerwca 2018 r. Letnia pogoda pozwoliła młodzieży rozgościć się wokół plenerowej biblioteki. Swobodny charakter spotkania sprzyjał dobrej zabawie  i wyzwalał pozytywne emocje. Czytało się z prawdziwą przyjemnością. Nasi klubowicze planują kolejne spotkania w "czytelni pod chmurką" podczas, których będą recenzować tytuły wypożyczone z Biblioboxxu.

 

Czerwcowe spotkanie najstarszej grupy młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Międzyrzeczu odbyło się w czwartek  7 czerwca br. w tzw.”plenerze”. Młodzież sprawdziła zawartość BiblioboXX-a, uporządkowała go i uzupełniła o nowe, atrakcyjne dla czytelników książki, które  wcześniej wybrano spośród darów czytelniczych przekazanych do Biblioteki Publicznej w Międzyrzeczu. Krótka sesja fotograficzna, rozmowy z mieszkańcami Międzyrzecza, którzy przechodzili obok BiblioboXX-a poprzedziły powrót do parku okalającego zamek. Tu pod „prawie czarnoleską” lipą z uwijającymi się wśród kwiatów pracowitymi pszczołami nastąpił ciąg dalszy spotkania. Były rozmowy o książkach, planach wakacyjnych i innych ważnych sprawach…

Majowe spotkanie w ramach DKK poświęcone było książce Granat poproszę Olgi Rudnickiej. Książka jest komedią sensacyjną, przedstawiającą perypetie rodziny Przecinków. Wartka akcja, znakomicie sportretowani bohaterowie i świetny humor - jest to lektura, która wciąga i bawi już od pierwszej strony. Uwagę i sympatię Czytelników skupiają seniorki rodu (matka i teściowa głównej bohaterki, Emilii Przecinek), dlatego dyskusja w pewnym momencie skupiła się na relacjach synowa – teściowa. Obecne na spotkaniu Klubowiczki podzieliły się zarówno refleksjami na temat przeczytanej książki, jak i swoimi przeżyciami, które związane są z teściowymi. Wybór książki nie był przypadkowy – 28 czerwca 2018 odbędzie się spotkanie z Autorką.