W dniu wczorajszym (28 listopada 2018r.) w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp., podczas spotkania moderatorów i klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki rozstrzygnięto VI edycję konkursu „Moje literackie fascynacje”. Laureatom nagrody wręczał  gość specjalny - pisarka Pani Barbary Kosmowskiej. Wśród nagrodzonych, tradycyjnie już, znaleźli  młodzi międzyrzeczanie. Można nawet powiedzieć, że pisanie recenzji  to już nasza specjalizacja. W drugiej części spotkania uczestnicy wysłuchali wykładu Pani Barbary Kosmowskiej pt. „Wszyscy piszą - nikt nie czyta, wszyscy mówią - nikt nie słucha”.

 Poniżej lista naszych laureatów:

 KATEGORIA II  15-19 lat

 II miejsce

FILIP SIUDA – DKK MIĘDZYRZECZ za recenzję „Malowany człowiek. Księga I” Pitter V. Brett

III miejsce

JULIA DAJWORSKA – DKK MIĘDZYRZECZ za recenzję „Wyspa Obłąkanych” Martin Widmark

 WYRÓŻNIENIA

JAGODA KUCZYŃSKA – DKK MIĘDZYRZECZ za recenzję „Fanfik” Natalia Osińska

KACPER BABAIAK – DKK MIĘDZYRZEZCZ za recenzję „Starcie królów” Georg R.R. Martin

 

Październikowe spotkanie w ramach DKK odbyło się dnia 5.10.2018 i poświęcone było Zofii Stryjeńskiej, malarce, graficzce, projektantce tkanin, plakatów i zabawek. Tym razem było to spotkanie nietypowe, ponieważ odbyło się w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej. Zanim omówiłyśmy życiorys Stryjeńskiej – posiłkując się książką Angeliki Kuźniak Stryjeńska. Diabli nadali – uczestniczyłyśmy w wernisażu Dialog ciszy. Prace zaprezentowane zostały przez dwie lubuskie Artystki, Barbarę Nowaczyk – Docz i Magdalenę Sarnat, absolwentki Wydziału Artystycznego w Instytucie Sztuk Pięknych w Zielonej Górze. Te utalentowane malarki w swoich artystycznych CV mają kilka wystaw, propagowanie plastyki, oraz organizację warsztatów plastycznych dla dzieci. Gdy zakończyła się uczta dla oczu, korzystając z pięknej aury rozgościłyśmy się przy Muzeum i omówiłyśmy blaski i cienie życia popularnej artystki lat międzywojennych, Zofii Stryjeńskiej.

Więcej na temat wernisażu znajdą Państwo w relacji Klubowiczki, Pani Iwony Wróblak: http://iwona-wroblak.blogspot.com/

Czerwcowe spotkanie najstarszej grupy młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Międzyrzeczu odbyło się w czwartek  7 czerwca br. w tzw.”plenerze”. Młodzież sprawdziła zawartość BiblioboXX-a, uporządkowała go i uzupełniła o nowe, atrakcyjne dla czytelników książki, które  wcześniej wybrano spośród darów czytelniczych przekazanych do Biblioteki Publicznej w Międzyrzeczu. Krótka sesja fotograficzna, rozmowy z mieszkańcami Międzyrzecza, którzy przechodzili obok BiblioboXX-a poprzedziły powrót do parku okalającego zamek. Tu pod „prawie czarnoleską” lipą z uwijającymi się wśród kwiatów pracowitymi pszczołami nastąpił ciąg dalszy spotkania. Były rozmowy o książkach, planach wakacyjnych i innych ważnych sprawach…

Dzisiejszego popołudnia w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki (DKK) odbyło się długo wyczekiwane spotkanie z autorką bestsellerowych komedii kryminalnych. Moderatorką spotkania była Pani Renata Dyla - pracownik Wypożyczalni i Czytelni dla Dorosłych, która razem z Panią Katarzyną Terpiłowską, prowadzi DKK - działający już ponad 10 lat w międzyrzeckiej Bibliotece.
Autorka humorystycznie i żywiołowo opowiedziała nam o swoich pasjach, rodzinie, początkach kariery, miłości do koni, pracy zawodowej (do niedawna pracowała jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie) oraz najnowszych planach. Szybko nawiązała wspaniały kontakt z publicznością, a dzięki Pani Renacie, która imponowała znajomością książek naszego gościa, spotkanie przebiegało w fantastycznej atmosferze.


Kolejne  spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki  odbyło się przy międzyrzeckim "Biblioboxxie" 5 czerwca 2018 r. Letnia pogoda pozwoliła młodzieży rozgościć się wokół plenerowej biblioteki. Swobodny charakter spotkania sprzyjał dobrej zabawie  i wyzwalał pozytywne emocje. Czytało się z prawdziwą przyjemnością. Nasi klubowicze planują kolejne spotkania w "czytelni pod chmurką" podczas, których będą recenzować tytuły wypożyczone z Biblioboxxu.