Dyskusyjny Klub Książki z okazji Dnia Kobiet zaprosił międzyrzeczanki na spotkanie z Panią Justyną Rogowską. Nasz gość opowiedział  jak rozpoznać swój typ urody i jak zrobić z niego swój atut. Jak sprawdzić w jakich barwach jest nam do twarzy i tych kolorów się trzymać, kupując dla siebie ubrania i dodatki. Podpowiedziała jakich trików użyć wybierając dla siebie pomadkę czy podkład.  Wykładowi towarzyszyła wystawa w oparciu o księgozbiór biblioteki pt. "Kolory w literaturze".W sobotę 29 lutego dwie drużyny z Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Międzyrzeczu ruszyły w trasę gry miejskiej ułożonej na motywach pierwszej części cyklu Akademia Odkrywców. W trakcie gry młodzi czytelnicy musieli – korzystając m.in. z Księgi Szyfrów Explorer Academy – odczytać korzystając z metod kryptografii kolejne punkty kontrolne gry i odpowiedzieć na różnego rodzaju pytania sprawdzające znajomość Tajemnicy Mgławicy. Tym razem lepsi okazali się młodsi pasjonaci książek.

Pełna fotorelacja PATRZ-----> TUTAJ

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki spotkał się ponownie w czwartek 13 lutego. Tematem przewodnim była książka Tajemnica Mgławicy z serii AKADEMIA ODKRYWCÓW. Grupa umówiła się na sobotę 29 lutego, żeby – pełnym składem- przejść grę terenową na motywach powieści. Zadanie przygotowania gry spoczęło na opiekunie grupy. Część pierwsza EXPLORER ACADEMY bardzo podobała się wszystkim obecnym na spotkaniu. Poprosili o zakup do biblioteki następnych części. Wartka akcja, dobrze scharakteryzowani bohaterowie i ciekawy temat przykuły uwagę młodzieży.

                                                                                                                                  

13 lutego 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tematem naszych rozważań była twórczość Olgi Tokarczuk, laureatki wielu nagród, w tym Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok. Podczas spotkania uznałyśmy, że twórczość Olgi Tokarczuk jest trudna, nieoczywista, ale fascynująca. Za najważniejszą cechę występującą w jej prozie uznano antropocentryzm, czyli zainteresowanie człowiekiem. Olga Tokarczuk skupia się, przede wszystkim, na kobietach, które mają swoje marzenia i pozornie nudny świat. Warto zmierzyć się z literaturą, która zmusza do wysiłku intelektualnego, dlatego to nie jest ostatnie spotkanie DKK poświęcone twórczości Noblistki. Biblioteka Publiczna w Międzyrzeczu posiada wszystkie tytuły książek Olgi Tokarczuk a o popularności autorki świadczy fakt, że każdy egzemplarz jest wypożyczony i ma długą kolejkę rezerwacji.

 

W sobotę 25 stycznia grupa młodzieży z MDKK działającego w naszej bibliotece wybrała się na wycieczkę do Gorzowa. Celem było nie tylko poznanie postaci wybitnej poetki romskiej – Papuszy. Młodzież bawiła się też w pokojach zagadek, dopracowując zasady współpracy, wykorzystywania swoich ukrytych (często) talentów do rozwiązywania różnego rodzaju zagadek. Podczas wycieczki zaplanowano też czas na przeglądanie i zakup nowości książkowych w księgarni.