5 września 2019 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu odbyło się Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP.

Na ósme Narodowe Czytanie Para Prezydencka wybrała osiem lektur, które czytali członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z Trzciela działającego przy naszej bibliotece, członkowie Stowarzyszenia "Trzcielscy Seniorzy" i przedstawiciel młodego pokolenia:

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa - czytała Wanda Pańczuk
  2. Dym – Maria Konopnicka - czytała Danuta Pacholik
  3. Katarynka – Bolesław Prus - czytała Halina Jasińska
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków(ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz - czytał Hugon Kotwas
  5. Orka– Władysław Stanisław Reymont - czytała Irena Śmidowicz
  6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski - czytała Henryka Napierała
  7. Sachem– Henryk Sienkiewicz – czytała Janina Pisarek
  8. Sawa(z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski - czytała Jadwiga Szylar.

Po wysłuchaniu w/w nowel mieliśmy, okazję poznać twórczość przedstawiciela młodego pokolenia z Trzciela - Hugona Kotwasa, który przeczytał nam swoje sonety i fragment tworzonego opowiadania. Dziękujemy przyjaciołom naszej biblioteki za uczestnictwo w tym bardzo miłym spotkaniu.