ŚCIEŻKA OBOK DROGI. WSPOMNIENIE O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

Wydarzenia Biblioteki
2018-10-26 16:00 - 18:00

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Ewa Małgorzata Dałkowska - Aktorka teatralna, radiowa i filmowa. Ukończyła PWST w Warszawie oraz polonistykę na UW. Aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie (od 1974). W latach 1972-74 występowała w Teatrze Śląskim im. Wyspiańskiego w Katowicach. Od 1974 roku związana z Teatrem Powszechnym; zagrała tu szereg znaczących ról, zarówno w repertuarze klasycznym jak i współczesnym, m.in. : tytułową rolę w „Antygonie” Sofoklesa, w „Kordianie” i „Balladynie” Słowackiego, „Wujaszku Wani” Czechowa, „Spiskowcach” Conrada, „Nocy trybad” Enquista, „Garderobianym” Harwooda. Śpiewa w Kabarecie Pod Egidą Jana Pietrzaka, na wrocławskich przeglądach Piosenki Aktorskiej, a także przygotowuje własne recitale m.in. „To Śpiewała Ordonka”, który prezentowała w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Jest wykładowcą Akademii Dobrych Obyczajów, której założycielem i głównym wykładowcą był przez wiele lat Janusz Zakrzeński; kadrę Akademii tworzą m.in. Teresa Lipowska, Leszek Miodek, Eugenia Herman, Marzanna Graff-Oszczepalińska.

Dominik Rosłon:  wibrafonista, perkusista, pianista. Działalność koncertowa, teatralna i dydaktyczna. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi (  wydział piosenki estradowej). Współpracował z Teatrami Muzycznymi w Chorzowie, Gdyni, Teatrem Rampa, Buffo, Och Teatr w Warszawie. Obecnie współpraca z teatrem Roma przy Musicalu PILOCI w roli pianisty. Współpracuje również z ASM Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego oraz jest wykładowcą Małej Akademii Jazzu  w Gorzowie WLKP  (  od 15 lat). Dotychczas występował u boku artystów:  Krystyna Janda, Piotr Machalica, Marian Opania, Lidia Stanisławska, Mieczysław Szcześniak, Monika Brodka, Ewa Uryga. Członek autorskiego zespołu VADOMAYA COLLECTIVE gdzie pełni funkcję wibrafonisty.

• 2018-10-26 16:00 - 18:00