Grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 postanowiła odwiedzić Oddział dla Dzieci i ciekawie spędzić piątkowy poranek w towarzystwie książek, muzyki i sztuki. Najpierw Pani Halinka opowiedziała dzieciom o zasadach korzystania z biblioteki, pokazała kartę biblioteczną, która otrzymuje każdy nowo zapisany czytelnik, opowiedziała o działach i układzie książek na półkach, pokazała najciekawsze formy książki znajdujące się w naszych zbiorach. Potem nasi mali goście bawili się w Kąciku Malucha.
Kolejną niespodzianką było spotkanie z Teatrzykiem Kamishibai. Pani Krysia opowiedziała dzieciom z jakiego kraju wywodzi się ta sztuka opowiadania i wspólnie szukaliśmy tego państwa na globusie; wytłumaczyła skąd pochodzi nazwa Kamishibai, a następnie zaprosiła dzieci do wysłuchania książki w formie ilustrowanych kart narracyjnych pt. „O panach palcach”. Podczas zajęć plastycznych pokazano dzieciom jak wykorzystując rysunek dłoni można np. stworzyć pawia, rybkę, motyla, łabędzia, jeża.
Z kolei Pani Ania przygotowała dla najmłodszych układ taneczny i zaprosiła do wspólnej zabawy. Taniec wymagał od dzieci niezłej kondycji, ale wszyscy spisali się na medal i dzielnie dotrzymywali kroku naszej instruktorce.
Na pożegnanie jeszcze wspólna fotografia, oczywiście pod naszą wspaniałą balonową palmą.
Ale to nie koniec atrakcji!!! Wspaniała pogoda zachęciła wszystkich do pójścia do Letniej Strefy Relaksu za domem kultury. Jak zwykle największym powodzeniem cieszyły się hamaki i zabawy na piasku. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.
Zapraszamy do obejrzenia GALERII na stronie biblioteki.