Dzisiaj w Oddziale dla Dzieci w ramach Letniej Strefy Kultury czekały na dzieci fantastyczne atrakcje. Zapewniła je para znakomitych animatorów: Państwo Agata i Radek Pastusiakowie, którzy przygotowali dla dzieci warsztaty kreatywnego tworzenia figur z balonów. Nawiązując tematycznie do zajęć prowadzonych w bibliotece od początku wakacji uczestnicy z podłużnych balonów zwanych modelinami, formowali zwierzęta zamieszkujące kolejny kontynent - Afrykę. Warsztaty odbywały się w dwóch grupach wiekowych.
Pani Agata zaczęła zajęcia od krótkiej gimnastyki szczególnie rąk, następnie przedstawiła plan zajęć, opowiedziała o sztuce formowania figur z balonów nazywanej skręcaniem lub twistowaniem. Zwieńczeniem warsztatów były figurki zwierząt, które dzieci zabrały do domu. Czwartkowe modelowanie balonów było wspaniałą formą nauki przez zabawę. Dostarczyły dzieciom wiele radości i uśmiechu. Zapraszamy do obejrzenia naszej Galerii na stronie biblioteki.
Pani Agata i Pan Radek dla czytelników naszej biblioteki stworzyli balonową palmę, na której zamieszkały balonowe stwory. Balonowe dzieło można podziwiać w Oddziale dla Dzieci.