We wtorek 5 czerwca „ruszyły” zajęcia dla dzieci w wieku 4-9 lat realizowane w ramach regionalnego konkursu dla bibliotek. Blisko godzinne spotkania z grupami przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, zainspirowane terapeutycznymi opowiadaniami Agnieszki Ginko ze zbioru „Tutlandia” zaplanowane zostały na pierwsze dwa tygodnie czerwca br. Pierwsze spotkania w ramach projektu odbyły się w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej z przedszkolakami z "Jutrzenki" i "Bajkowego Zakątka". Zajęcia pomagające poradzić sobie z codziennymi strachami prowadzili gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 6. Wcześniej uczestniczyli w warsztatach psychologicznych przygotowujących do prowadzenia zajęć i spotkaniach, podczas których przygotowywali rekwizyty niezbędne do ciekawej realizacji projektu. Wtorkowe spotkania z przedszkolakami posłużyły również do podsumowania cyklu "Spotkań z Książką". Najbardziej aktywni w całorocznym turnieju zagadkowym otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez MOK.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii!!!