Dzisiaj na terenach zielonych za Biblioteką, Międzyrzecki Ośrodek Kultury zorganizował piknik pn. „Majowe zabawy naszych dziadków i pradziadków”. Przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji, które nawiązywały do obchodzonego wczoraj DNIA FLAGI RP oraz ŚWIĘTA NARODOWEGO TRZECIEGO MAJA. Do udziału w naszej imprezie zaprosiliśmy Panią Halinę Nowacką – rękodzielniczkę i Panią Maję Wilczewską - nauczyciela bibliotekarza z Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie, ambasadorkę techniki Teatru Ilustracji Kamishibai w Polsce, Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzyrzeczu oraz Pracownię Twórczą „Dworzec Tworzec”. Pod okiem Pani Haliny Nowackiej dzieci tworzyły wspaniałe kwiaty oraz gałgankowe lalki. Z kolei pani Maja Wilczewska zabrała dzieci na spotkanie z „tajemniczą skrzynką” i zaprezentowała nam nową technikę opowiadania bajek i baśni. Wspólnie z pracownikami Środowiskowego Domu Samopomocy uczestnicy przygotowywali patriotyczne kotyliony. Ponadto dla każdego dziecka nasi goście przygotowali biało-czerwone wiatraczki, puzzle i zajęcia plastyczne polegające na wykonaniu godła RP. Dzięki Pracowni Twórczej „Dworzec Tworzec” najmłodsi mogli wykazać się kreatywnością podczas budowy makiety międzyrzeckiego zamku. Na najwytrwalszych czekała nagroda – zburzenie murów obronnych naszej fortecy. Ponadto Pani Aleksandra Banak z PT „Dworzec Tworzec” przygotowała dla dzieci stroje z epoki. Można było zostać królem, księżniczką, rycerzem, dama dworu. W jednym ze strojów damy dworu wystąpiła Pani Marta Czarnecka-Wojda z TVP Gorzów.Dla najmłodszych przygotowaliśmy Strefę Malucha. Tu królowały klocki, piłeczki i pianki rehabilitacyjneNie lada atrakcję stanowiły monidła przygotowane przez Pana Huberta Winnika – plastyka MOK. I tak można było zostać królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, Stańczykiem lub jednym z dzieci Jana Matejki.
Równoległe trwał Turniej szachowy o Pucha Burmistrza i Turniej Gier Planszowych. Tytuły gier planszowych nawiązywały do wydarzeń lub postaci związanych z historią naszego państwa np. Veto, Na Grunwald, Magnaci, Miś Wojtek.
Przygotowaliśmy dla uczestników wiele gier plenerowych jak np. zośkę, grę w klasy, serso, twister, skok przez linę, bieg z koniem. Pełna fotorelacja na Facebooku!!!