Odwiedziły nas przedszkolaki z Bukowca. Maluchy z wizytą przyszły do Oddziału dla Dzieci BP zaraz po obejrzeniu spektaklu „Królewna Śnieżka” w MOK. Dla wielu z nich czwartek 7 lutego 2019 r. zapisze się w pamięci – mamy taką nadzieję – jako dzień pierwszego z wielu spotkań z biblioteką. Z tego powodu dzieci zostały oprowadzone po Oddziale, zapoznane z zasadami korzystania z księgozbioru i zachowania się w królestwie książek. Następnie – w nawiązaniu do obejrzanego przedstawienia – odpowiadały na pytania dotyczące historii królewny Śnieżki. Układały też puzzle, wyklejały czerwonymi skrawkami bibuły serduszko dla pozytywnej bohaterki bajki. W trakcie swojego pobytu w bibliotece miały też czas na przeglądanie książek, zabawę w „kąciku malucha” i drugie śniadanie. Zapraszamy od obejrzenia GALERII.

Kolejne, comiesięczne odwiedziny grupy uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oddziale dla Dzieci BP w Międzyrzeczu miały miejsce w czwartek 31 stycznia br. Tym razem piętnastoosobowa grupa wzięła udział w bloku zajęć poświęconych zagadkom, łamigłówkom i innym – nie tylko logicznym – zabawom nawiązującym do zimy. Fotorelacja na stronie Biblioteki.

Dzisiaj odbyły się już ostatnie zajęcia w ramach tegorocznej akcji „Zimowe atrakcje w mieście”. Podczas warsztatów dzieci poznały przestrzenną metodę tworzenia książek tzw. Tunnel Books.
Z przygotowanych wcześniej przez bibliotekarzy elementów tworzyły swoje trójwymiarowe historie. Każdy element został starannie pomalowany przez uczestnika, a potem odpowiednio ułożony
i przyklejony do papierowej harmonijki. Pełną fotorelację znajdziecie Państwa na stronie Biblioteki w zakładce: GALERIA.  To były udane i aktywne ferie. Chętnych do wspólnego spędzania czasu z nami nie brakowało. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, dziadkom oraz opiekunom za udział w warsztatach i zajęciach przygotowanych przez pracowników Biblioteki. Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą inspiracją do wspólnej zabawy w domu.

Oto komplet nagród od Wydawnictwa Egmont" dla laureatów  konkursu "Czytam sobie w Bibliotece. Moje miejsce - moja wolność". Jednym z nich była Międzyrzecka Biblioteka

Dzisiaj młodzi odkrywcy pod okiem Pana Marcina Skrzypczaka poznawali jakie siły fizyczne zewnętrzne i wewnętrzne działają na drzewa i jakie reakcje chemiczno-fizyczne tam zachodzą. Uczestnicy samodzielnie wykonywali eksperymenty pod kierunkiem instruktora. Zabawa była przednia!!! Pełna fotorelacja jak zwykle w zakładce GALERIA na stronie Bibliotek