Z  okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników do wspólnej zabawy. W piątek od godziny 16:00 Oddział dla Dzieci zdominowały przedszkolaki wraz z rodzicami. W imieniu pracowników Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury życzenia wszystkim przedszkolakom złożyła Pani Krystyna Pawłowska - kierownik Biblioteki. Następnie Pani Anita Kaźmierowska - nauczyciel w Przedszkolu nr 4 "Bajkowa Kraina" opowiedziała rodzicom o projektach, które realizowała z GRUPĄ PSZCZÓŁKI. Podkreśliła jak ważną rolę podczas realizacji poszczególnych elementów projektu odgrywają rodzice. Zachęcała ich, aby wspólnie z dziećmi wykonywali różne polecenia i zadania. Efekty pracy Grupy "PSZCZÓŁKI" można było obejrzeć w albumach dokumentujących wszystkie działania.
Z kolei kierownik Biblioteki zaprosił rodziców do udziału w projekcie "Mała Książka - Wielki Człowiek" 2019. Beneficjentami projektu są  dzieci z roczników 2013-2016,  zarówno te, które już są czytelnikami, jak i te, które dopiero nimi zostaną. Mali Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają  Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdorazowe odwiedziny i wypożyczenie co najmniej jednej książki dziecko otrzymuje naklejkę. Po zbieraniu 10, na dziecko czeka imienny dyplom, potwierdzający jego zainteresowania czytelnicze. Projekt trwa do końca grudnia 2019r. Maskotką projektu został MIŚ GUSTAW, który każdorazowo będzie  towarzyszył dzieciom podczas uroczystego wręczania Dyplomu Małego Czytelnika Dla najlepszych czytelników czekają nagrody: Dyrektora Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury i Kierownika Biblioteki.
Potem Pani Małgosia Bukowska zaprosiła dzieci do udziału w quizach i zgaduj-zgadulach. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnicy otrzymywali nagrody książkowe ufundowane przez MOK. Dużo frajdy sprawiły dzieciom zajęcia plastyczne podczas, których robiły Trollowe zakładki do książek oraz uśmiechnięte buzie.
A potem w Oddziale dla Dzieci pojawił się tajemniczy gość z dwoma walizkami: żółtą i niebieską. To Pan Poeta - bajkopisarz z Warszawy. Autor nie tylko czytał i opowiadał swoje bajki, ale przygotował też mnóstwo kreatywnych zabaw, wplatając wątki edukacyjne. Jak mówi Pan Poeta czytanie może być nudne, ale kiedy książkę opowiada postać z bajki, to co innego! Dlatego autorowi podczas spotkania towarzyszyły kolorowe ptako-pacynki: Kura, Paw, Kruk, Kaczka, Wróbel. Pacynkami można było się pobawić, np. nakarmić kurę zdrowymi owocami i warzywami, przypiąć utracony ogon pawiowi lub przebierać się w kolorowe fatałaszki jak tytułowa Kaczka, przebrała miarkę. Wykazując się niezwykłą inwencją i wiedzą z najnowszych trendów modowych, uczestnicy tworzyli niesamowite przebrania, wykorzystując przywiezione przez naszego Gościa kolorowe okulary, różnorodne czapki i wzorzyste narzuty. Nie lada atrakcją były też kolorowe balony, które umieszczone na specjalnym kawałku materiału tworzyły np. wzburzone morze. Na zakończenie można było kupić książki Pana Poety i uzyskać osobistą dedykację. Dziękujemy Panie Poeto!!!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOGALERII----->TUTAJ

Wakacyjną przygodę zakończyliśmy kreatywnymi zadaniami i łamigłówkami Pana Pozytywki - bohatera cyklu książek Grzegorza Kasdepke. dzieci w wieku 6-10 lat. W trakcie spotkania przeczytane zostało przez bibliotekarkę jedno z opowiadań opisujących zagadki, jakie musiał rozwiązywać detektyw Pozytywka. Dzieci próbowały rozwiązać zagadkę
i odpowiedzieć na pytanie zamieszczone na końcu opowiadania. Następnie zdobywały kolejne umiejętności niezbędne w pracy detektywa wykonując różne zadania. Były zagadki logiczne, historyczne, manualne, matematyczne i sprawnościowe. Wszyscy wyszli zwycięsko z praktyki stażowej u detektywa zwanego Pozytywką. FOTOGALERIA----->TUTAJ

21 sierpnia 2019rr. wszystkich chętnych w „Potworną” podróż do Transylwanii, tym razem pokonując karty wspaniałych książek, które czekają na czytelników w naszej Bibliotece. Zajęcia zakończyły się „potwornymi” zabawami plastycznymi z bohaterami książek i filmów z serii „Hotel Transylwania”. FOTOGALERIA----->Tutaj