Uczestnicy dzisiejszych zajęć w ramach ogólnopolskiej akcji poznali biografię dwóch słynnych Pań: Zofii Stryjeńskiej i Małgorzaty Stepczyńskiej, Najpierw obejrzeli prezentację multimedialną o naszych bohaterkach i galerię z obrazami Pani Małgorzaty Stepczyńskiej. Potem projektowali stroje ludowe za pomocą pasteli. Wspólny pobyt zakończyliśmy zabawami integracyjnymi i wspólną fotografią z logo projektu. Poniżej link do galerii:http://biblioteka-miedzyrzecz.pl/index.php/galeria?czytam-sobie-w-bibliotece-kl-ii-a-sp-nr-3

Tytuł nocnych „manewrów” w bibliotece nawiązywał do serii książek R. Gościnnego i r. J.J. Sempé o „Mikołajku”. Nie zabrakło również elementów związanych z obchodzonymi dzień wcześniej – 6 grudnia - Mikołajkami. Dla uczestników przygotowano kilka bloków tematycznych: literatura, warsztaty edukacyjno-plastyczne, gra miejska, zabawy ruchowe, łamigłówki i rebusy z elementami kodowania. W naszym wieczorze wzięli również udział goście specjalni. Pani Anna Górzna opowiedziała o zwyczajach mikołajkowo-świątecznych we Francji i Belgii, przygotowała wiele ciekawostek oraz materiałów filmowych na ten temat, ponadto nauczyła dzieci piosenki o świętym Mikołaju w języku francuskim. Z kolei Pani Aleksandra Banak z Pracowni Twórczej „Dworzec Tworzec” podczas warsztatów plastycznych pokazała jak w prosty sposób można zrobić „zimową” przytulankę. Niby proste i łatwe zadanie wymagało jednak licznych konsultacji z naszym Gościem. Panią Olę wspomagali wolontariusze: Kacper Babiak i Filip Siuda. Potem dzieci zostały podzielone na grupy i rozpoczęła się całonocna rywalizacja, którą rozpoczęły łamigłówki literacko-świąteczne. Liczyło się zgranie grupy, spostrzegawczość i szybkość rozwiązywania zadań. Kiedy zmalała intensywność opadów ruszyliśmy na trasę Bibliotecznej Gry Miejskiej. Niesamowite emocje towarzyszyły wszystkim podczas ogłoszenia wyników rywalizacji drużyn. Wygrała ekipa o wdzięcznej nazwie „Kantorek”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale z „Mikołajkiem” oraz słodkie upominki ufundowane przez Międzyrzecki Ośrodek Kultury. Na cześć wszystkich drużyn wystrzelono „balonowe” fajerwerki. Ostatnie godziny nocy z biblioteką upłynęły na wspólnym karaoke, grze w mafię oraz tańczeniu makareny i belgijki. "Noc w bibliotece” minęła nadspodziewanie szybko i dostarczyła wszystkim jej uczestnikom wielu pozytywnych emocji. Uczestnicy świetnie się bawili do samego rana i nie zniechęcały ich nawet kilkuminutowe sesje zdjęciowe. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Zapraszamy do obejrzenia Fatogalerii na stronie Biblioteki.

Poniżej link do Galerii: http://biblioteka-miedzyrzecz.pl/index.php/galeria?mikolajki-z-mikolajem

W ostatnio przeprowadzonych zajęciach w ramach cyklu przygotowanego przez Bibliotekę Publiczną wzięło udział 44 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. W piątek 30 listopada odwiedzili Oddział dla dzieci uczniowie klasy I A i I B.  Siedmiolatkowie z uwagą wysłuchali literackiej wersji fragmentu życiorysu Zofii Stryjeńskiej, opisanego przez Angelikę Kuźniak w opowiadaniu pod tytułem O Zofii, co zbierała kolory. Następnie z zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali prezentacji o dwóch wybitnych paniach, żyjących w ostatnim stuleciu i zajmujących się sztuką. Zofia Stryjeńska malarka znana w kraju i za granicą oraz Małgorzata Stepczyńska znana w naszej „małej ojczyźnie” z uczuciowych, pełnych kolorów obrazów zostały przez nas świadomie zestawione w cyklu zajęć nawiązujących do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości jako kobiety z pasją, osobowością, panie wybitne, mogące być wzorem również dla młodych ludzi współcześnie. Do nich nawiązywał trzeci moduł spotkania, podczas którego uczniowie wykonali z wykorzystaniem plasteliny (kl. I B) i pasteli (kl. I A).
Poniżej link do Galerii: http://biblioteka-miedzyrzecz.pl/index.php/galeria?czytam-sobie-w-bibliotece-kl-ia-sp-nr-1

Poniżej link do galerii: http://biblioteka-miedzyrzecz.pl/index.php/galeria?czytam-sobie-w-bibliotece-kl-ib-sp-nr-1