Miło nam poinformować, że Biblioteka w Międzyrzeczu zajęła II miejsce w regionalnym konkursie dla bibliotek pt."Zapraszamy dzieci do Tutlandii".

Poniżej link do protokołu jury na stronie WIMBP w Gorzowie Wlkp.:

Wakacyjny Rozkład Jazdy: Europa

Pociąg "Wakacyjnego Rozkładu Jazdy" zabrał tym razem dzieci w podróż po Europie. Po zapoznaniu się z dostępnymi w Bibliotece książkami dotyczącymi Europy, uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się ciekawych rzeczy na temat naszego kontynentu. Po projekcji przenieśliśmy się do Teatru Kamishibai, gdzie dzieci wysłuchały bajki autorstwa Beatrice Alemagny pt. "Lew w Paryżu". Następnie stworzyły ilustracje do własnej bajki, pt. "Wielka podróż po Europie". Aby utrwalić sobie informacje o Europie dzieci znakomicie rozwiązały krzyżówkę. Na koniec z pianek rehabilitacyjnych wspólnie zbudowaliśmy Łuk Triumfalny.

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII pn. "Wakacyjny Rozkład Jazdy: Europa" na stronie Biblioteki.

Wakacyjny Rozkład Jazdy: Azja

Podczas kolejnych zajęć "Wakacyjnego Rozkładu Jazdy" dzieci wybrały się w podróż do Azji. Poznały najważniejsze informacje dotyczące największego kontynentu. Następnie oglądały dostępne w Bibliotece książki opisujące kraje azjatyckie. W części plastycznej dzisiejszych zajęć spróbowaliśmy swoich sił w sztuce origami, tworząc proste prace, a następnie dzieci wykonały z papieru kolorowe, chińskie smoki.

Drugą częścią zajęć dotyczących Azji były warsztaty jogi dla dzieci. Dzięki Pani Krystynie Świątek dzieci mogły poznać i wypróbować podstawowe asany. Na koniec odpoczywając przy relaksującej muzyce.

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII pn. "Wakacyjny Rozkład Jazdy: Azja" na stronie Biblioteki.

Wakacyjny Rozkład Jazdy: Australia

Kolejnym kontynentem, który dzieci poznały na zajęciach z cyklu "Wakacyjny Rozkład Jazdy" była dziś Australia. Jak zawsze na początku obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą tym razem najmniejszego kontynentu. Po projekcji uczestnicy zajęć mieli możliwość zapoznania się z książkami dotyczącymi Australii, dostępnymi w naszej bibliotece.

W części plastycznej zajęć, biorąc przykład z Aborygenów, dzieci wykonały swoje prace metodą kropkową. Następnie mogły poczuć się jak małe kangurki pokonując w workach ( i nie tylko ) kangurkowy tor przeszkód. Lekko zmęczone, ale jeszcze z siłą i zapałem do dalszej pracy, wykonały własne, kolorowe bumerangi.

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII pn. "Wakacyjny Rozkład Jazdy: Australia" na stronie Biblioteki.

Zajęcia plastyczno - sensoryczne z Pracownią Twórczą "Dworzec Tworzec"

7.08.2018 w ramach cyklu „Wakacyjny Rozkład Jazdy” odbyły się zajęcia plastyczno – sensoryczne z Pracownią Twórczą „Dworzec Tworzec”. Zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat prowadziła Pani Aleksandra Banak wraz ze swoimi pomocnikami – animatorami zabaw.  Ponieważ wciąż mamy piękną, słoneczną pogodę zajęcia odbyły się w „Letniej Strefie Kultury” na placu za budynkiem MOK.

Maluszki miały okazję pokonać niecodzienny tor przeszkód, składający się z pojemników z różnymi składnikami. Deptały po miękkich piankach, śliskim kisielu, sypkiej mące, kaszkach, ruchomych fasolkach, klejących żelkach, twardych nakrętkach czy łaskoczącej trawie, a także moczyły nogi w chłodnej wodzie. Dzielnie, czasem z pomocą mamy, taty czy babci, pokonywały przygotowane przeszkody.  Następnie dzieci za pomocą swoich nóżek i rączek stworzyły piękny, kolorowy obraz. Były też uwielbiane przez wszystkie maluchy bańki mydlane i budowanie zamku z piasku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce: Galeria na stronie biblioteki.