Wakacyjny Rozkład Jazdy: Australia

Kolejnym kontynentem, który dzieci poznały na zajęciach z cyklu "Wakacyjny Rozkład Jazdy" była dziś Australia. Jak zawsze na początku obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą tym razem najmniejszego kontynentu. Po projekcji uczestnicy zajęć mieli możliwość zapoznania się z książkami dotyczącymi Australii, dostępnymi w naszej bibliotece.

W części plastycznej zajęć, biorąc przykład z Aborygenów, dzieci wykonały swoje prace metodą kropkową. Następnie mogły poczuć się jak małe kangurki pokonując w workach ( i nie tylko ) kangurkowy tor przeszkód. Lekko zmęczone, ale jeszcze z siłą i zapałem do dalszej pracy, wykonały własne, kolorowe bumerangi.

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII pn. "Wakacyjny Rozkład Jazdy: Australia" na stronie Biblioteki.

Wakacyjny Rozkład Jazdy: Azja

Podczas kolejnych zajęć "Wakacyjnego Rozkładu Jazdy" dzieci wybrały się w podróż do Azji. Poznały najważniejsze informacje dotyczące największego kontynentu. Następnie oglądały dostępne w Bibliotece książki opisujące kraje azjatyckie. W części plastycznej dzisiejszych zajęć spróbowaliśmy swoich sił w sztuce origami, tworząc proste prace, a następnie dzieci wykonały z papieru kolorowe, chińskie smoki.

Drugą częścią zajęć dotyczących Azji były warsztaty jogi dla dzieci. Dzięki Pani Krystynie Świątek dzieci mogły poznać i wypróbować podstawowe asany. Na koniec odpoczywając przy relaksującej muzyce.

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII pn. "Wakacyjny Rozkład Jazdy: Azja" na stronie Biblioteki.

W ramach Letniej Strefy Kultury czekała dzisiaj na dzieci niecodzienna atrakcja - Mobilne Planetarium. Pokaz astronomiczny w Mobilnym Planetarium przygotowała dla nas Firma Modra Sowa z Inowrocławia. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć wiedzę o otaczającym nas Wszechświecie. Dzięki tej unikatowej formie dydaktycznej w kopule planetarium dzieci mogły podziwiać zjawiska astronomiczne i geograficzne zachodzące na niebie, a tym samym mogły przenieść się w niezwykłą podróż do świata astronomii. Warsztaty odbywały się w dwóch grupach wiekowych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Zakładce : Galeria na stronie biblioteki.

Zajęcia plastyczno - sensoryczne z Pracownią Twórczą "Dworzec Tworzec"

7.08.2018 w ramach cyklu „Wakacyjny Rozkład Jazdy” odbyły się zajęcia plastyczno – sensoryczne z Pracownią Twórczą „Dworzec Tworzec”. Zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat prowadziła Pani Aleksandra Banak wraz ze swoimi pomocnikami – animatorami zabaw.  Ponieważ wciąż mamy piękną, słoneczną pogodę zajęcia odbyły się w „Letniej Strefie Kultury” na placu za budynkiem MOK.

Maluszki miały okazję pokonać niecodzienny tor przeszkód, składający się z pojemników z różnymi składnikami. Deptały po miękkich piankach, śliskim kisielu, sypkiej mące, kaszkach, ruchomych fasolkach, klejących żelkach, twardych nakrętkach czy łaskoczącej trawie, a także moczyły nogi w chłodnej wodzie. Dzielnie, czasem z pomocą mamy, taty czy babci, pokonywały przygotowane przeszkody.  Następnie dzieci za pomocą swoich nóżek i rączek stworzyły piękny, kolorowy obraz. Były też uwielbiane przez wszystkie maluchy bańki mydlane i budowanie zamku z piasku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce: Galeria na stronie biblioteki.

Biblioteczny pociąg zabrał uczestników dzisiejszych zajęć do  Afryki. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej i wysłuchaniu ciekawostek o tym kontynencie, dzieci oglądały książki z księgozbioru podręcznego zawierające wiele elementów trójwymiarowych. Te kolorowe, pouczające i zabawne książki sprawiły naszym czytelnikom wiele przyjemności. Następnie zaprosiliśmy dzieci do udziału w zajęciach plastycznych podczas, których tworzyły afrykańskie naszyjniki i maski wykorzystując różne techniki malarskie i plastyczne. Pani Anna Siwczak tradycyjnie już przygotowała dla uczestników kolejny układ taneczny. Tym razem do muzyki z filmu "Madagaskar". Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII pn. "AFRYKA 2" na stronie Biblioteki.