Od dziś masz dostęp do nowości i bestsellerów

Więcej: TUTAJ

Ubiegłoroczna edycja projektu "Mała książka - wielki człowiek" przyniosła wspaniałe efekty. Już na podstawie liczby wydanych wyprawek po pierwszym raporcie było wiadomo, że będzie potrzebna dosyłka wyprawek. Instytut Książki  podjął starania o zwiększenie dotacji i udało się. Od stycznia 2020 roku nastąpiła kontynuacja akcji. W 2020 roku akcja skierowana jest do dzieci z roczników 2014-2017 i ma zachęcić rodziców do wspólnego odwiedzania biblioteki oraz codziennego czytania z dzieckiem. Dzieciom, które wzięły udział w ubiegłorocznej akcji (roczniki 2013-2016), nie będziemy wydawać od stycznia nowych wyprawek, tylko karty i naklejki, jeśli będą chciały kontynuować udział w projekcie!
Każde dziecko, które odwiedzi naszą bibliotekę i przystąpi do projektu, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.
W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.
Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” realizowana przez Instytut Książki została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci międzyrzeckiej Biblioteki po odbiór wyprawek!!!

Pełna informacja o projekcie: tutaj