Projekt TV Na MUR-BETON

Więcej: TUTAJ

14 września 2019r. w Bibliotece Publicznej w Międzyrzeczu odbyła się międzyrzecka odsłona Narodowego Czytania 2019. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania 8 nowel polskich. W Międzyrzeczu czytaliśmy:
Katarynkę – Bolesława Prusa
Dobrą Panią - Elizy Orzeszkowej
Dym - Marii Konopnickiej
Rozdziobią nas kruki, wrony… – Stefana Żeromskiego
Orkę - Władysława Stanisława Reymonta
Mój ojciec wstępuje do strażaków ze zbioru Sanatorium pod klepsydrą.- Bruno Schultza.
Nasze wydarzenie rozpoczęła Pani Dominika Hoffamnn - piosenką "Srebny Ptak", do której słowa napisała słynna międzyrzeczanka - Pani Irena Zielińska. Muzykę zaś skomponował A. Zarycki.
W imieniu Burmistrza Międzyrzecza inaugurację Narodowego Czytania rozpoczęła Pani Anna Sawka - Sekretarz Gminy. W Jej wykonaniu usłyszeliśmy utwór "Mój ojciec wstępuje do strażaków".
W dalszej części czytali:
1. Panie: Krystyna Całus, Ewa Siwek, Wiesława Murawska, Anna Wiśniewska z Pszczewa, Aleksandra Biela, Krystyna Pawłowska
2. Pan Kacper Knych
3. Dyskusyjny Klub Książki w składzie: Janina Gajewy, Marzena Wieczorek, Maria Marciniak, Renata Dyla, Honorata Korzeniecka-Postrzygacz, Halina Wojciechowska,Magdalena Puka
4. wolontariusze i uczniowie:
- Wiktoria Rogala i Filip Kostrzewa - opiekun Pani Anna Pielesiak
- Karolina Rydzyk kl. V, Michalina Brodacka i Wiktoria Stasiłowicz - kl.VII A z SP nr 1- opiekun Pani Iwona Stańska
- Julia Mulawka i Agata Lambrych - uczennice z SP nr 6, wolontariuszki akcji "Spotkania z Książką" - opiekun Pani Małgorzata Bukowska
- z Liceum Ogólnokształcącego w Międzyrzeczu: Kornelia Kręciszewska, Filip Witkowski i Pani Dorota Szulc-Pawlak, którzy brawurowo przeczytali "Dym" Marii Konopnickiej.
Uczestników Narodowego Czytania zaszczycił swoją obecnością Pan Remigiusz Lorenz - Burmistrz Międzyrzecza.
Wszystkim czytającym jak i słuchającym uczestnikom międzyrzeckiego Narodowego Czytania, serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu. FOTOGALERIA ZOBACZ-----> TUTAJ
Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach tej akcji.