Gościliśmy dzisiaj Pana Sławomira Szenwalda - Dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp. oraz pracowników Działu Instrukcyjno-Metodycznego.
Pan Dyrektor wręczył Pani Ewelinie Izydorczyk - Lewy, Dyrektor Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury, list gratulacyjny dla Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Międzyrzeczu za zajęcie II miejsca w konkursie dla bibliotek "Zapraszamy dzieci do Tutlandii". Od Wydawnictwa Media Rodzina, jednego z organizatorów konkursu, Oddział dla Dzieci otrzymał nagrody książkowe.
Gwoli przypomnienia w ramach działań konkursowych, w oparciu o opowiadania terapeutyczne pani Agnieszki Ginko pt. "Tutlandia", Pani Małgorzata Bukowska - pracownik naszej Biblioteki wspólnie z gimnazjalistami, przeprowadziła w międzyrzeckich przedszkolach i klasach pierwszych cykl zajęć na temat strachu. W realizacji projektu pomagała nam również psycholog Pani Ewa Hasek z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Międzyrzeczu.