Z przyjemnością informujemy, że w 2018r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Międzyrzeczu wraz z filiami w Bukowcu, Kaławie i Kursku po raz kolejny otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości: 32980,00 zł na realizację zadania w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Operatorem priorytetu "zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" jest biblioteka narodowa. Przy podziale środków brany jest pod uwagę m.in. nasz finansowy wkład własny, czyli środki przeznaczone na zakup książek przekazywane od organizatora oraz liczba wypożyczeń.

SZANOWNI CZYTELNICY! DZIĘKI WAM KWOTA DOTACJI UTRZYMUJE SIĘ OD WIELU LAT NA WYSOKIM POZIOMIE, PONIEWAŻ LICZBA WYPOŻYCZEŃ W NASZEJ BIBLIOTECE CIĄGLE ROŚNIE!

Na Państwa propozycje zakupu czekamy do końca października 2018r. Można je zgłaszać osobiście w bibliotekach, na stronie biblioteki: biblioteka-miedzyrzecz.pl w Zakładce: Zbiory - Zaproponuj do zbioru  lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Oto pierwsze zakupy Oddziału dla Dzieci.