• Biblioteka poleca

Dnia 09 maja 2018 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się uroczyste obchody Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Oprócz zaproszonych bibliotekarzy w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: wicemarszałek Romuald Gawlik, wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz, wicewojewoda Robert Paluch oraz prezydent Gorzowa Wielkopolskiego, Jacek Wójcicki. Dzień Bibliotekarza był wspaniałą okazja do wręczenia pracownikom bibliotek z całego województwa odznaczeń państwowych przyznanych przez Prezydenta RP i ministra kultury oraz odznaczeń samorządowych. Gromkie brawa dostała nasza koleżanka Sylwia Markiewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwierzynie, wybrana przez lubuskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich na Bibliotekarza Roku. Uroczyste obchody zakończył recital fortepianowy Przemysława Raminiaka i Józefa Sobolewskiego. W obchodach naszego święta wzięły udział pracownice Wypożyczalni i Czytelni dla Dorosłych: Renata Dyla i Katarzyna Terpiłowska.