Dzisiaj z okazji uroczystego otwarcia zrównoważonego BiblioboXX-u, będącego efektem polsko-niemieckiego projektu kulturalno-edukacyjnego, realizowanego od początku marca 2018r. oraz sfinansowanego przez Departament Kultury i Europy Senatu Berlina, Międzyrzecki Ośrodek Kultury wspólnie ze szkołami podstawowymi zorganizował „Happenig z różą”. Ta pierwsza międzyrzecka „Biblioteka plenerowa” będzie miejscem, w którym będzie można zostawić swoje książki po to, by inni mogli je wziąć ze sobą, przeczytać i przekazać dalej. Dla podkreślenia uroczystego charakteru imprezy poprosiliśmy uczestników, aby przebrali się za ulubionych bohaterów literackich. Pracownicy biblioteki przygotowali wiele ciekawostek o książkach, zaprosiliśmy do udziału w quizach i kalamburach. Po wysłuchaniu legendy „O dwóch rzekach” dzieci zabawiły się w ilustratorów i przygotowały swoje projekty plastyczne. Ponadto uczniowie przynieśli ze sobą wykonaną własnoręcznie książkę w formie piłki nożnej lub tematem nawiązującą do tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Podczas akcji uwalniania książek do naszej plenerowej biblioteki uczestnicy przygotowali również aforyzmy o książkach, które zostały umieszczone na „chodnikowej” księdze. Dla wszystkich uczestników dzisiejszego happeningu Międzyrzecki Ośrodek Kultury ufundował okolicznościowe zakładki do książek.
Składamy podziękowania uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 4, 6 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego za włączenie się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy za życzliwość i wsparcie naszych działań promujących czytelnictwo. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na Facebooku!