Z inicjatywy Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Międzyrzeczu oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie 16 marca 2018r. w Bibliotece Publicznej otwarto wystawę pt. „Zbrodnia Katyńska”. Wystawa zorganizowano celem upamiętnienia przypadającego w kwietniu Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Do jej obejrzenia zaprosiliśmy młodzież z klas gimnazjalnych i szkół średnich. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Jan Nałęcz-Pomesny, który zwrócił uwagę jak ważne jest budowanie i podtrzymywanie naszej pamięci historycznej i tożsamości narodowej. Następnie krótką prelekcję na temat zbrodni Katyńskiej i historii jej zakłamywania wygłosił Pan Mariusz Wąsiel.
W otwarciu wystawy wzięli udział uczniowie ze szkół:
- z II i III klas gimnazjalnych z panią Iwoną Patrzałą ze Szkoły Podstawowej nr 6
- kl. I E z Panią Izabelą Haremzą i Panią Ewą Wąsiel z Technikum nr 1 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
- kl. VII A i VII B z Panią Mirosławą Gembarowską i Panią Małgorzata Skotnicką
ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi
- kl. I TBI z Panem Sewerynem Wawrzyszko z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
- przedstawiciele samorządu uczniowskiego z klasy III i IV Technikum z Panią Beata Biały z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku.